Πραγματοποιήθηκε η πρώτη εκπαιδευτική εκδρομή της Ένωσης Αποφοίτων στο εργοστάσιο ρομποτικής “Γκιζελής”. Ομάδα αποφοίτων ενημερώθηκε για θέματα ιδιαίτερα ενδιαφέροντα, , όπως για τις εξελίξεις στο βιομηχανικό χώρο με τη ραγδαία ανάπτυξη της ρομποτικής, πως προγράμματίζονται τα ρομπότ, τι συμβαίνει με τις νέες θέσεις εργασίας, τι αναζητά η συγκεκριμένη αγορά στους νέους επιστήμονες.
Ήταν ένα πρωινό ιδιαίτερα χρήσιμο στα πλαίσια της επαγγελματικής κατάρτισης.
Η Ένωση θα ήθελε να ευχαριστήσει τον συν απόφοιτο Γκιζελής Βαγγέλης
Η Ένωση συνεχίζει την προσφορά της προς όλους τους απόφοιτους ανεξάρτητα ηλικίας.