Ενας απόφοιτος (ΛΛΠ 1996) και μέλος του Δ.Σ. ο Kώστας Ζαμπέλης είχε την ιδέα της “Φωτεινής Κυψέλης” την υιοθετήσαμε και τη στηρίξαμε.
Η “Φωτεινή Κυψέλη” είναι μια ομάδα κατοίκων της Κυψέλης που με αισιοδοξία, πείσμα και οργάνωση, θέλει να δει και πάλι την Κυψέλη όπως ήταν κάποτε, πριν πολλά χρόνια.
Σκοπός της να βελτιώσει την αστική εικόνα της περιοχής αναβαθμίζοντας την ποιότητα ζωής των κατοίκων αλλά και των περαστικών. Και όλα αυτά μέσα από κάτι απλό, το φως!
Μάθετε περισσότερα στον ιστότοπο της Φωτεινής Κυψέλης ή στο facebook της σελίδας