Ο Βαγγέλης Τζερτζίνης δηλώνει στο public :
“Η σειρά αυτή των 9 ασπρόμαυρων εικόνων που βραβεύθηκαν από την κριτική επιτροπή των public moments awards εντάσσεται σε ένα project που δουλεύω τον τελευταίο καιρό με τίτλο: “Sea-e-scapes of Greece. 2014-2016. The years of crisis.” Το ελληνικό φως λειτουργεί ψυχαναλυτικά και γίνεται αφορμή μιας εικονικής απόδρασης. Σκέψεις ασπρόμαυρες, ιδεατές συνθήκες διαβίωσης, διέξοδα-αδιέξοδα, βίαιες αλλαγές στη καθημερινή μας ζωή συνθέτουν το σκηνικό μιας νέας καθημερινότητας που πρέπει να διαχειριστούμε για να βγούμε δυνατότεροι και σοφότεροι!”
περισσότερα :
http://blog.public.gr/public-moments-awards-anadichtikan-i-nikites-tou-1ou-anichtou-diagonismou/