Ήταν 20 Ιανουαρίου, όταν ανέβηκε το άρθρο για την υποψηφιότητα της Μαρίλης Νίκα στα TechAwards της EveryWoman, λίγες μέρες μετά από προηγούμενο άρθρο, πληροφοριακής φύσης, για το ίδιο ακριβώς πρόσωπο.
Τα γεγονότα μάς αναγκάζουν -και είμαστε ιδιαιτέρως χαρούμενοι γι’ αυτό- ν’ ανεβάσουμε και τρίτο άρθρο για την Μαρίλη μας.
Κι αυτό διότι δίπλα στο “2018 Woman of the Year” φιγουράρει, από εχθές, το όνομά της. Η απόφοιτή μας κέρδισε το βραβείο της γυναίκας της χρονιάς, στην απονομή που πραγματοποιήθηκε στο Λονδίνο!
Στον ανδροκρατούμενο χώρο της τεχνολογίας, η Μαρίλη συνεχίζει ακάθεκτη την ιλλιγιώδη πορεία της, εμπλουτίζοντας το παλμαρέ της συνεχώς και αποδεικνύοντας σε όλους πού μπορεί να φτάσει κάποιος με τη σκληρή δουλειά και τη διαρκή προσήλωση στους στόχους του!
Θερμά συγχαρητήρια από την οικογένεια της Ένωσης Αποφοίτων Λεοντείου Λυκείου!