Χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν συν απόφοιτοι μας ενημερώνουν για σημαντικές κοινωνικές πρωτοβουλίες.
Πρωτοβουλίες που μπορούμε πολύ εύκολα να τις στηρίξουμε όλοι μας.
Συμμετέχουμε και βοηθάμε κάθε άνθρωπο να δωρίσει τα φάρμακα που του περισσεύουν…
Πρίν λίγα χρόνια Με το μήνυμα “Μη μου στερείς τα φάρμακα, μου στερείς τη ζωή”,η Ένωση Αποφοίτων Λεοντείου Λυκείου , το Λεόντειο Λύκειο και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων κάλεσαν μαθητές, γονείς και φίλους να φέρουν τα φάρμακα που τους περισσεύουν και να τα προσφέρουν στο Ιατρείο Κοινωνικής Αποστολής για τις ανάγκες των ανασφάλιστων ασθενών και των συμπολιτών μας που στερούνται βασικών αγαθών.
Επαναλαμβάνουμε το μήνυμα και στηρίζουμε τη νέα πρωτοβουλία.