Η THE BEAN & THE BERRY είναι μια συλλογική προσπάθεια του Ζακ Σαλτιέλ και του βραβευμένου chocolatier Στέφανου Διαμαντόπουλου.
Η ιδέα ήταν να δημιουργήσουμε σοκολάτες εξαιρετικής ποιότητας, οφέλιμες, με υπέροχη γεύση και την υλοποιήσαμε με βάση την πολύχρονη τεχνογνωσία και τη μεγάλη μας αγάπη για τη σοκολάτα. Συνδυάσαμε τη μαύρη σοκολάτα με υπερτροφές και απογειώσαμε τη γεύση και τη διατροφική αξία!
Η THE BEAN & THE BERRY είναι Ελληνική βιολογική χειροποίητη vegan μαύρη σοκολάτα, περιεκτικότητας 70% κακάο, που συμπληρώνεται με βιολογικές υπερτροφές, συνδυάζοντας υπέροχη γεύση, άρωμα και πλούσια οφέλη για την υγεία. Οι βιολογικές σοκολάτες διατίθενται σε δύο επιλογές υπερτροφών: ιπποφαές και αρώνια.
Τη σειρά συμπληρώνουν δύο ακόμα γεύσεις, 70% μαύρη σοκολάτα με panca chili από το Περού και 70% μαύρη σοκολάτα χωρίς ζάχαρη, με μαλτιτόλη, κατάλληλη και για διαβητικούς.