Τα πανεπιστήμια δεν πρέπει να διδάσκουν μόνο θεωρία. Σε αυτό συμφωνήσαμε απόλυτα με τον συναπόφοιτο Babis Angeletopoulos.
Πρόεδρος, εγώ, ενός πρωτοπόρου, πιστεύω, για τα ελληνικά δεδομένα ακαδημαϊκού τμήματος στο χώρο της χρηματοοικονομικής, Διευθύνων Σύμβουλος, ο Μπάμπης, της βραβευμένης ως ταχύτερα αναπτυσσόμενης ελληνικής εταιρείας στο χώρο του investment banking για το 2021, ενώσαμε δυνάμεις και προσφέραμε στους φοιτητές του Τμήματος μία ιδιαίτερα πολύτιμη εμπειρία: Να ακούσουν και να δουν πώς υλοποιήθηκε ένα μεγάλο project στο χώρο της χρηματοοικονομικής.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Μπάμπη για την πρωτοβουλία να κάνει μία πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση στους φοιτητές του Τμήματός μου. Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον Mamalis Panagiotis που διατηρεί και ενισχύει συνεχώς τον συνεκτικό ιστό των αποφοίτων της Λεοντείου.